Idź do treści strony
27.10.2022 11:55

Cyfrowe prace na niezwykłej wystawie

Brak umiejętności plastycznych przestaje być przeszkodą w tworzeniu dzieł sztuki. Będzie można się o tym przekonać dzięki wystawie "Cyfrowa wyobraźnia", którą już od piątku (28 października) będzie można oglądać w galerii W Ramach Sztuki.

Choć nie jest to całkowicie nowe rozwiązanie, w ostatnich miesiącach zyskało ogromną popularność. Praktycznie każdy - z wydatną pomocą sztucznej inteligencji - może stworzyć niezwykły, zapierający dech w piersiach obraz.

Wystarczy wymyślić to, co chcielibyśmy zwizualizować i jak najdokładniej to opisać. Im więcej szczegółów wprowadzimy do algorytmu, ten dokładniej przeszuka Internet i stworzy obraz najbardziej odpowiadający przedstawionej wizji.

- Przed nami wernisaż prac wizualnych stworzonych przez znane olsztyńskie postaci we współpracy z programem sztucznej inteligencji - mówi marszand galerii W Ramach Sztuki, Weronika Jeziorek.

Wystawa to nie tylko okazja do podziwiania prac stworzonych m.in. przez Iwonę Pawlović, Marcina Możdżonka czy Piotr Sułkowskiego. To jednocześnie okazja, by poszukać odpowiedzi na pytania czy komputer można nauczyć kreatywnego myślenia albo gdzie przebiega granica pomiędzy kreacją człowieka a maszyny? Każdy będzie także miał okazję spróbować własnych sił w takim procesie twórczym.

Wystawiane obrazy, które stworzyli słynni olsztynianie, będzie można także kupić. Dochód ze sprzedaży dzieł zostanie przeznaczony na zakup systemu wirtualnej rzeczywistości dla oddziału onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

Wernisaż wystawy "Cyfrowa wyobraźnia" w piątek (28 października) o 18:00 w galerii W Ramach Sztuki w Stajniach Dragonów przy ul. Gietkowskiej 10E.

[Facebook wydarzenia]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter