Idź do treści strony
15.03.2023 13:02

Kolejna edycja warsztatów "Koduj z Gigantami" już za nami

Dzieci i młodzież z całej Polski stawiała pierwsze kroki w świecie programowania. Za nami 12. edycja bezpłatnych warsztatów "Koduj z Gigantami".

W wydarzeniu wzięło udział ponad 35 tys. osób. Kolejny już raz z oferty mogli skorzystać uczestnicy ze stolicy Warmii i Mazur. Tym razem motywem przewodnim akcji było "Retroprogramowanie".

W trakcie warsztatów, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat poznawały popularne środowiska programistyczne i języki programowania. Celem wydarzenia było pokazanie dzieciom i młodzieży, jak wielki potencjał drzemie w nauce programowania i jak ważne jest sprawne funkcjonowanie w cyfrowym świecie.

Warsztaty pomagają uczestnikom w rozwijaniu kreatywnych umiejętności, a także uczą logicznego i analitycznego myślenia. Program został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych, aby był atrakcyjny i wartościowy dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Zajęcia wykorzystywały dwa światy gier wideo - te popularne wśród dzieci i młodzieży oraz te, w które jako dzieci, grali ich rodzice. Dla uczestników warsztatów była to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone.

Honorowym patronem olsztyńskiego wydarzenia był prezydent stolicy Warmii i Mazur Piotr Grzymowicz.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie szkoły „Giganci Programowania”.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter