Idź do treści strony
25.10.2022 13:44

Konkurs na Rok Kopernika

Już w następnym roku obchodzić będziemy 550. rocznicę urodzin najwybitniejszego mieszkańca stolicy Warmii i Mazur. Jednak nie tylko nasze miasto szykuje sie do tego niezwykłego wydarzenia.

W Olsztynie trwają przygotowania do wyjątkowych obchodów. Planują je i współpracują ze sobą różne instytucje, w tym samorząd stolicy Warmii i Mazur. Specjalną propozycję przygotowało też miasto Toruń wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty.

Mowa o ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Jak informują organizatorzy - to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce. Uczestnicy zaprezentują swoją wiedzę i umiejętności z dziedzin, którymi zajmował się Mikołaj Kopernik - historii, fizyki, geografii, matematyki, astronomii oraz ekonomii.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Będzie się składać z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, który odbędzie się w połowie następnego roku w Toruniu.

Na zgłoszenia nie ma zbyt wiele czasu - organizatorzy czekają tylko do 28 października (piątek). Aby wziąć udział w tych niezwykłych zmaganiach, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Tam też znajdują się szczegółowe informacje o rywalizacji oraz jej regulamin.

[informacje o konkursie]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter