Idź do treści strony
09.12.2025 07:57

Listopad pełen sportowych emocji w Olsztynie

Listopad przyniósł olsztyńskim sportowcom wiele powodów do radości. Zawodnicy z lokalnych klubów błyszczeli na krajowych i międzynarodowych arenach. Ich występy pokazały, jak mocną pozycję ma sport w stolicy Warmii i Mazur.

Sukcesy w taekwondo

W Atenach Paweł Bisior z KS Start Olsztyn zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii do 53 kilogramów. To jeden z największych sukcesów młodego zawodnika i świetna wizytówka olsztyńskiego taekwondo.

Podczas XLIV Mistrzostw Polski Seniorów znakomicie spisali się sportowcy KS AZS UWM Olsztyn. Po złote medale sięgnęli Zbigniew Jabłoński w kategorii powyżej 87 kilogramów, Szymon Piątkowski w kategorii do 87 kilogramów, Mateusz Chrzanowski w kategorii do 68 kilogramów oraz Paweł Chrzanowski w kategorii do 58 kilogramów. Srebrne medale zdobyli Agnieszka Krajewska w kategorii do 57 kilogramów, Łukasz Cudnoch w kategorii do 74 kilogramów oraz Igor Drążkiewicz w kategorii do 58 kilogramów.

Żeglarska energia z Sycylii

Magdalena Skórnóg z klubu Nauticus YC Olsztyn zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie 49erFX (to szybka, dwuosobowa łódź regatowa używana w żeglarstwie sportowym). Rywalizacja na Sycylii była wymagająca, jednak zawodniczka świetnie poradziła sobie na wodzie i wywalczyła miejsce na podium.

Taekyeon z medalem

Maciej Tomaszewski z Gwardii Olsztyn zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w taekyeon w koreańskim Chungju. To wyjątkowa dyscyplina o wielowiekowej tradycji, uznawana za pierwowzór taekwondo i jedyna sztuka walki wpisana na listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. Jego występ podkreślił, że w Olsztynie nie brakuje pasjonatów także mniej popularnych sportów.

Strzelecka forma na światowym poziomie

Świetnie zaprezentował się również Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn. W zespole z Tomaszem Bartnikiem i Wiktorem Sajdakiem zdobył dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Kairze. Pierwszy z nich w konkurencji karabinu na 300 metrów w trzech postawach z wynikiem 1746 punktów, drugi w karabinie na 300 metrów w konkurencji 60 strzałów leżąc.

Do tego dorobku dołożył jeszcze brąz podczas międzynarodowych zawodów w Białymstoku. Jako jedyny Polak awansował tam do ścisłego finału, a do walki o medal wszedł z wynikiem 628 punktów.

Podium w tenisie stołowym

Ewa Cychowska z UKS Tempo 25 w parze z Maciejem Makajewem zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy Osób z Niepełnosprawnościami w szwedzkim Helsinborgu w konkurencji miksta XD22.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter