Międzynarodowe wyróżnienie dla Planety 11!
Akcja "Zaczytani-zabiegani" jedną z najoryginalniejszych na świecie. Olsztyńską propozycję doceniła Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich.
Planeta 11 rywalizowała w konkursie BibLibre International Library Marketing.
- Tematem był marketing w bibliotece - informuje kierownik Planety 11, Jacek Smółka. - Wzięło w nim udział 71 bibliotek z całego świata.
Uznanie jurorów zbudził happening "Zaczytani-zabiegani", którego głównym punktem jest bieg z książką. Nietypowa akcja promująca czytelnictwo spodobała się na tyle, by olsztyńska placówka znalazła się w dziesiątce najlepszych.
Zwyciężyła biblioteka z Vancouver w Kanadzie za multimedialną kampanię marketingową wykorzystaną w przestrzeni miasta. Planeta 11 znalazła się pośród placówek z Australii, Chin, Kolumbii, Egiptu, Grecji i Rosji, które wespół znalazły się na miejscach 4-10.
<- Zurück zu: Archiwum