Idź do treści strony
11.06.2021 15:08

Mobilny punkt szczepień po pierwszym dniu

fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki

W Olsztynie rozpoczął działalność mobilny punkt szczepień. Specjalny kontener ustawiony jest przy ul. Żołnierskiej w pobliżu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznego i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wystarczy wejść do tego punktu praktycznie z ulicy, bez wcześniejszej rejestracji. W nim zaszczepić się preparatem Johnson&Johnson mogą osoby uprawnione w wieku powyżej 18. roku życia.

Punkt jest czynny dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz w czwartki między 15:00 a 18:00. 10 czerwca z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 skorzystało 116 osób.

- Przy trzech godzinach działalności dziennie w tym punkcie może zostać obsłużonych 150 osób - mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek. - Jednak jeśli byłaby taka potrzeba to ta liczba może być większa.

Poza mobilnym punktem przy ul. Żołnierskiej, w stolicy Warmii i Mazur działają dwa punkty szczepień powszechnych. Oba zorganizowane w miejskich jednostkach. Jeden w sali gimnastycznej przy ul. Mariańskiej obsługiwany jest przez medyków z Miejskiego Szpitala Zespolonego, natomiast drugi w przychodni przy ul. Dworcowej.

- W każdym z tych punktów może zostać zaszczepionych ok. 3,6 tys. osób tygodniowo - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zachęcam do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Im więcej z nas zyska odporność, tym szybciej poradzimy sobie z pandemią i wrócimy do normalności.

W ciągu minionej doby w Olsztynie zaszczepiono 2671 osób. Łączna liczba zaszczepionych to ponad 153 tys. osób, w tym dwiema dawkami prawie 56,5 tys. Odnotowany został jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Częściowe zachmurzenie 21°C
Częściowe zachmurzenie 22°C