Idź do treści strony
08.02.2024 12:27

Olsztyn pełny wystaw

fot. MOK Olsztyn

Zmienna aura nie zawsze daje szanse do aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego dobrym pomysłem mogą być wystawy organizowane przez miejskie instytucje kultury.

Nie tylko BWA Galeria Sztuki oferuje olsztynianom oraz gościom naszego miasta możliwość oglądania efektów pracy artystów. Część z ekspozycji jest dostępna już w tej chwili, zbliżają się też inauguracje kolejnych.

Najszerszą propozycję wystaw oferuje w tej chwili Miejski Ośrodek Kultury. Ekspozycje zostały przygotowane w trzech różnych lokalizacjach.

Galeria Amfilada w Kamienicy Naujacka prezentuje m.in. rysunki, grafikę, malarstwo autorstwa Zbigniewa Urbalewicza. Wystawa "Quadrata" będzie dostępna do 18 lutego. Galeria Dobro przy ul. Stare Miasto 24-25 zaprasza natomiast na ekspozycję portretów po warsztatach charakteryzacji "Ikony popkultury" - "Gdy zostaniesz Jokerem". Te prace będą prezentowane do końca lutego. Do 3 marca natomiast w Zajezdni Trolejbusowej przy ul. Knosały będą prezentowane prace Piotra Rogalińskiego. "Nie-zabawki"  to niewielkie rzeźby, instalacje i artefakty wykonane ze starego, już niepotrzebnego materiału.

Poza wypożyczeniem książek lub multimediów wystawy regularnie prezentuje biblioteka Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38. Do końca lutego można w niej oglądać twórczość Anny Korczak, studentki trzeciego roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. "Matryca i bawełna" to akwarele i grafiki. Jak wyjaśnia autorka - tytuł pochodzi od nośników prac. Na matrycy (np. linoleum lub blasze) tworzone są grafiki, które następnie artystka odbija na papierze bawełnianym.

Po sąsiedzku, bo w BWA Galeria Sztuki jeszcze do 3 marca można oglądać ekspozycję zatytułowaną "Ćwiczenia z przemijania". Jej kuratorka i dyrektorka olsztyńskiego BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk zaprosiła do niej dziewięcioro artystów, których prace są prezentowane zarówno w głównej, jak i kameralnej sali instytucji. Jak podkreśla - "kiedy zaczynamy czuć się śmiertelni, staje się to dla nas trudne do zniesienia. Uciekamy od tej wiedzy. Ale w jakimś momencie życia, jakaś strata, jakiś brak, uświadamia nam, że zaczął się czas odejmowania. Wtedy zaczynamy ćwiczenia z przemijania".

W drugiej połowie lutego inaugurację będzie mieć wystawa w Olsztyńskim Teatrze Lalek. To okazja, aby przyjrzeć się babciom i dziadkom oczyma olsztyńskiego fotografika Jarosława Poliwki. Wernisaż zaplanowany na 17 lutego będzie towarzyszyć premierze spektaklu "Babcia".

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter