Idź do treści strony
21.10.2022 13:58

Praca szukała ludzi w Budowlance

Kilkadziesiąt podmiotów i setki odwiedzających na IV Olsztyńskich Targach Pracy. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Żołnierskiej.

Targi, których pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku, stały się wydarzeniem cyklicznym. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące ze strony osób bezrobotnych, poszukujących pracy, ale także pracodawców.

- W trakcie targów mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze sobą - mówi dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie, Katarzyna Pietkiewicz. - Wydarzenie służy także wspieraniu młodzieży w wejściu na rynek pracy.

Młodzi olsztynianie w trakcie targów mają możliwość uzyskania informacji o ofertach pracy czy wymaganiach stawianych kandydatom. To także doskonała szansa zdobycia wiedzy o zawodach deficytowych i nadwyżkowych, jak również przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas tegorocznych targów swoją ofertę przedstawiło 36 podmiotów. Wśród nich m.in. służby mundurowe oraz firmy działające w branżach edukacyjnej, spożywczej, przewozowej czy obsługi klienta. Uczestnicy - poza zapoznaniem się z ich propozycjami - mogli wziąć udział w spotkaniach poświęconych poszukiwaniu pracy, panowaniu nad stresem, pisania CV czy przygotowaniom do rozmowy kwalifikacyjnej.

Olsztyńskie Targi Pracy organizowane zostały przy okazji Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery.

Stopa bezrobocia w Olsztynie na koniec sierpnia wynosiła 2 proc.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter