Idź do treści strony
20.10.2022 14:30

Rewitalizacja Olsztyna: warsztaty i spacer

Trwają prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji Olsztyna. Jednym z ważniejszych elementów obecnego etapu przedsięwzięcia są spacery pozwalające na lepsze poznanie obszaru, którego dotyczy dokument.

Udział mieszkańców w powstawaniu tego dokumentu jest niezwykle istotny. Daje bowiem szansę na wypracowane takich rozwiązań, które będą najkorzystniejsze dla osób, które na co dzień tam żyją lub prowadzą swoje interesy.

- Chcemy razem z Państwem wspólnie obejrzeć istotne miejsca w obszarze rewitalizacji i poznać opinie osób, które z nich korzystają - mówi dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - Poza tym na wspólnych warsztatach porozmawiamy o tym, co w obszarze rewitalizacji jest najważniejsze, czym powinniśmy się przede wszystkim zająć i co chcemy osiągnąć.

Najbliższe dwa spacery badawcze odbędą się już w sobotę (22 października). Najpierw - między 11:00 a 13:00 - pod lupę wzięte zostaną osiedla Śródmieście, Grunwaldzkie, Podgrodzie (początek na parkingu przy CH Dekada). Natomiast po południu - od 15:00 do 16:00 zaplanowana została wizyta na osiedlu przy ul. Towarowej (start z przystanku Towarowa-Budowlana).

Dzień wcześniej, bo  w piątek (21 października) w godzinach 17:00-19:00 zaplanowano pierwszy z warsztatów. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta przy pl. Jana Pawła II 1 (w sali 219).

- Przypominamy także, że wciąż trwa nabór przedsięwzięć rewitalizacyjnych – mówi Monika Stankiewicz z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada.

Szczegóły prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Olsztyna są na Platformie Konsultacji Społecznych.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter