Rusza następny etap OBO
Za nami jedna z najważniejszych części Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakończyło się przyjmowanie pomysłów olsztynian, jakie miałyby zostać poddane pod głosowanie.
Dotychczas do Urzędu Miasta Olsztyna wpłynęło 129 projektów przygotowanych przez aktywnych mieszkańców. Znakomita większość, bo 120 została przygotowana w formie elektronicznej, pozostałe w papierowej.
Niewykluczone, że ta liczba jeszcze się zmieni. Poza przesłaniem wniosku w formie elektronicznej (np. poprzez platformę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego), możliwe było złożenie dokumentów w Kancelarii ogólnej urzędu albo przesłanie ich pocztą.
- Teraz wnioski czekają na weryfikację formalną - informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Pierwsze spotkanie zespołu koordynującego odbędzie się dokładnie za tydzień, czyli 27 lutego.
Na tym etapie zostanie zweryfikowane m.in. czy wniosek został złożony w odpowiednim terminie, prawidłowość wypełnienia wymaganych pól formularza wniosku, albo zakres projektu wpisujący się w zadania gminy. Po tym etapie kolejne działania proceduralne.
- Po weryfikacji formalnej odbędzie się weryfikacja merytoryczna, którą zajmie się Zespół Opiniujący - mówi Beata Kardynał-Stawicka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Wnioski, które przejdą obie weryfikacje i zostaną skierowane do głosowania poznamy 15 maja.
Spośród dotychczas zgłoszonych projektów, 32 to zadania ogólnomiejskie, pozostałe dotyczą poszczególnych osiedli. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy os. Grunwaldzkiego (dziewięć przygotowanych projektów), Nad Jeziorem Długim (osiem) oraz Jarot i Nagórek (po siedem).
Kwota zarezerwowana na realizację zwycięskich pomysłów XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego to 7,5 mln złotych. Na zadania osiedlowe będzie 5,3 mln zł, a na ogólnomiejskie 2,2 mln złotych.
<- Zurück zu: Archiwum