Idź do treści strony
14.11.2022 14:22

Ruszyła rejestracja wolontariuszy

Coraz bliżej kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja odbędzie się w wielu polskich miastach - tradycyjnie już - w ostatnią niedzielę stycznia.

To będzie już 31. edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Hasło zbliżającej się zbiórki brzmi "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Celem najbliższej zbiórki będzie kupno sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jak podkreślają organizatorzy - pierwszy raz zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

Dotychczas w regionie zostało utworzonych i potwierdzonych niemal 40, w tym jeden w stolicy Warmii i Mazur, który organizuje Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie". Co ważne - rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy, którzy chcieliby kwestować podczas zbliżającego się finału.

Zgłosić sie do pomocy mogą zarówno osoby dorosłe, jak i niepełnoletnie. Te ostatnie - za zgodą opiekuna prawnego. Zgłoszenia do Związku Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez portal iWolontariusz.

- Prosimy, abyście zwrócili szczególną uwagę na zdjęcie, które musi mieć format zdjęcia do dowodu, paszportu - apelują działacze z olsztyńskiego sztabu, który ma numer 5699. - Sprawdźcie czy wasze dane są poprawnie wpisane i potwierdźcie potem rejestrację SMS-em.

Podczas poprzedniego finału WOŚP w Olsztynie trzy sztaby zebrały ponad 350 tys. złotych. Na ulicach Olsztyna kwestowało ok. 450 wolontariuszy.

[zgłoś się do wolontariatu WOŚP] [Facebook sztabu Związku Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie"]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter