Idź do treści strony
07.02.2020 13:31

Citytrailowcy wracają na trasy

Biegacze na kładce nad jez. Długim

Kolejna, czwarta już odsłona cyklu biegów w Olsztynie w sobotę (8 lutego). Tradycyjnie już zawodnicy spotkają się nad jez. Długim i tam będą rywalizować na pięciokilometrowym dystansie.

Na półmetku liderami olsztyńskiej rywalizacji są Konrad Nosarzewski i Martyna Budziłek. Co ważne - cykl Grand Prix charakteryzuje się tym, że w końcowej klasyfikacji liczą się zawodnicy startujący regularnie. W przypadku City Trail oznacza to udział w co najmniej czterech z sześciu biegów.

W dotychczasowych trzech startach Konrad Nosarzewski kończył biegi na pierwszej, drugiej i szóstej pozycji. Natomiast Martyna Budziłek dwa razy pierwsza bieg, a raz na mecie zameldowała się na drugim miejscu.

Luty będzie w przypadku tej rywalizacji specyficznym miesiącem, bowiem biegacze na trasy ruszą dwukrotnie - już w najbliższą sobotę (8 lutego) oraz w ostatnią sobotę miesiąca (29 lutego). Potem pozostanie tylko marcowa rywalizacja na powitanie wiosny i podsumowanie cyklu.

Każda z edycji rozgrywana jest na pięciokilometrowej pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Długim. Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 451 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 168 uczestników.

Harmonogram imprezy:
* 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice kładki nad jeziorem Długim),
* 9:20-10:30 - biegi City Trail Junior,
* 10:30 - zamknięcie biura zawodów,
* 11:00 - start biegu głównego na 5 km.

Informacje o zawodach można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo -4°C
Czyste niebo -2°C