Idź do treści strony
15.10.2019 11:37

Drzeworyt i linoryt - jest jeszcze szansa na zgłoszenia

Logo konkursu

Zbliża się XII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane jeszcze do poniedziałku (21 października).

Konkurs jest cyklicznie organizowany przez BWA Galerię Sztuki w Olsztynie od 1975 roku. Mogą brać w nim udział profesjonalni artyści plastycy, bez względu na przynależność do związków twórczych.

- To szansa, by twórcy skonfrontowali swoje osiągnięcia w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim - przypominają organizatorzy. - Celem konkursu i wystawy jest prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym powstałych w technikach drzeworytu i linorytu. To także promocja wśród artystów i odbiorców najstarszej z technik graficznych, jaką jest drzeworyt.

Każdy autor może przysłać do trzech prac, jakie stworzył w latach 2016-2019. Termin upływa 21 października (poniedziałek). Organizatorzy zaplanowali dla najlepszych nagrody - od tysiąca do sześciu tysięcy złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 grudnia, podczas wernisażu wystawy. Wystawa główna odbędzie się w Galerii BWA i potrwa do 26 stycznia 2020 roku.

[informacje, regulamin i niezbędne formularze]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 13°C
Czyste niebo 24°C