Idź do treści strony
06.11.2019 09:50

E-sportowcy będą rywalizować w Uranii

Grafika promująca wydarzenie

Stolica Warmii i Mazur będzie gościć drugą edycję Mistrzostw Warmii i Mazur w E-sporcie. Rywalizacja w grach komputerowych odbędzie się w hali Urania już w czwartek (7 listopada).

Choć to może jeszcze niektórych zaskakiwać, jednak rywalizacja w grach komputerowych to już nie tylko rozrywka. Od lat istnieją już m.in. ligi rozgrywek w poszczególne tytuły, nie brakuje mistrzowskich starć narodowych reprezentacji.

W Olsztynie kolejny raz będzie można śledzić tę oryginalną, ale jednocześnie coraz popularniejszą rywalizację. Gracze będą mierzyć się w Counter-Strike: Global Offensive (to turniej dla uczniów szkół średnich - do samych kwalifikacji zapisało się 60 reprezentacji szkół z regionu!) oraz w FIFA 20 i Tekkena 7 (turnieje otwarte). Łączna pula nagród dla najlepszych to 10 tys. złotych.

Jednak przy okazji Mistrzostw Warmii i Mazur w E-sporcie dziać będzie się nie tylko na ekranach. To także szereg prelekcji, spotkań propozycji, które towarzyszyć będą turniejom. Uruchomione zostaną m.in. strefy retro, sportu, wirtualnej rzeczywistości (VR).

- Podczas prelekcji i warsztatów będziecie mogli zaczerpnąć wiedzy od specjalistów - zachęcają organizatorzy z AstroBoyz. - Będą odbywać się m.in. warsztaty, na których poznacie tajniki samoobrony. Specjalną prelekcję przeprowadzi olsztyński zespół pracujący nad grą Slavic Monsters.

II edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w E-sporcie w czwartek (7 października) będą trwać przez cały dzień. Początek wydarzenia w hali Urania (al. Piłsudskiego 44) o 8:00. Wstęp jest darmowy.

[Facebook wydarzenia]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 16°C
Czyste niebo 28°C