Idź do treści strony
16.01.2020 10:26

Fantastyczne spotkanie ze "Szklanym Tronem"

fragment plakatu promującego spotkanie

Jej historie w ogromnej części inspirowane są baśniami i folklorem. Planeta 11 zaprasza w piątek (17 stycznia) na prelekcję o twórczości Sarah J. Maas.

Debiutancką powieść napisała już w wieku 16 lat. Do tej pory powieść "Szklany Tron" została przetłumaczona na ponad 20 języków. Trafiła też na pierwsze miejsce listy bestsellerów "New York Timesa".

W "Szklanym tronie", który dał początek całej serii pod tym samym tytułem, Maas wykorzystała motywy znane z baśni o Kopciuszku. Druga seria - "Dwór cierni i róż" luźno wykorzystuje natomiast "Piękną i Bestię". To propozycje skierowane do młodzieży. Natomiast trzecia seria, "Crescent City", według zapowiedzi ma być fantasy przeznaczonym dla dorosłych.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych fantastycznymi światami, wypełnionymi magią, epickimi przygodami i niezwykłymi istotami, na prelekcję prowadzoną przez Horyzonty Fantastyki poświęconą twórczości Sarah J. Maas i stworzonemu przez nią cyklowi "Szklany Tron" - zachęca kierownik biblioteki Planeta 11, Jacek Smółka.

Prelekcja odbędzie się 17 stycznia (piątek) o 17:00 w bibliotece multimedialnej Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 16°C
Czyste niebo 28°C