Idź do treści strony
16.10.2020 14:23

Galeria Jednego Wiersza on-line

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej

Nieszablonowa odsłona cyklu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tym razem Galeria Jednego Wiersza prezentuje twórczość w Internecie.

Utwór "Metafizyka" Kazimierza Brakonieckiego gości w najnowszej odsłonie Galerii. Film można obejrzeć w kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej, zaś plastyczna interpretacja utwory olsztyńskiego poety dostępna jest w Galerii Jednego Wiersza (Stare Miasto, ul. Rodziewiczówny).

- Poezja jest to skromna rzecz, ale może stać się pretekstem do rozwoju wewnętrznego w dobrym kierunku każdego człowieka - mówi Kazimierz Brakoniecki w nowym filmie zrealizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. - Ten, który pisze i który czyta – nie tylko wiersze, ale w ogóle – ten, który uczestniczy w wysokiej kulturze staje się człowiekiem, który stara się na własną odpowiedzialność zmierzyć się z życiem i śmiercią.

Film jest zaproszeniem do pochylenia się nad twórczością olsztyńskiego poety. O graficzną oprawę zadbała artystka, Natalia Skowrońska-Iwańczyk.

- Zazwyczaj nowa odsłona Galerii Jednego Wiersza powiązana była z wernisażem twórcy - mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Z uwagi na panującą obecnie sytuację epidemiologiczną, proponujemy spotkanie w wyjątkowej, filmowej formie.

Kazimierz Brakoniecki to poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej Bretanii, animator kultury, kurator wystaw plastycznych; współzałożyciel i współtwórca olsztyńskiego stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa "Borussia", Fundacji "Borussia", pisma "Borussia. Kultura. Historia Literatura"". Pomysłodawca i współzałożyciel Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji "Amitié".

Przedsięwzięcie realizowane w ramach kontynuacji projektu "Antologia Warmińska". Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Czyste niebo 15°C