Idź do treści strony
19.11.2019 10:10

Hipis w Planecie 11

Wokalista Łydki Grubasa podczas koncertu

Kolejna odsłona Planetarnego cyklu "Piosenka musi posiadać tekst". Tym razem o słowach towarzyszących muzyce opowiadać będzie wokalista olsztyńskiego zespołu Łydka Grubasa.

Choć grają już ponad 15 lat, dopiero niedawno złapali falę. I planują utrzymać się na niej jak najdłużej. Łydka Grubasa jest jednym z najbardziej charakterystycznych zespołów, cienionych nie tylko ze względu na muzykę, ale być może przede wszystkim za oryginalne teksty.

Przewrotne, zabawne, słodko-gorzkie, z drugim dnem, pozwalające spojrzeć na świat z dystansem, złapać inna optykę - takie są często słowa piosenek Łydki Grubasa. Nie ma chyba lepszej osoby, która mogłaby o nich opowiedzieć, jak wokalista zespołu, Bartosz "Hipis" Krusznicki.

- Jaką rolę pełni satyra w tekście piosenki? Z czego wolno żartować w piosence i gdzie są granice muzycznego żartu? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na spotkaniu autorskim już w czwartek - mówi kierownik biblioteki Planeta 11, Jacek Smółka.

Łydka Grubasa to zespół dość silnie obecny na rodzimej scenie rockowej. W tej chwili grupa intensywnie koncertuje - tylko w październiku zagrała aż 13 koncertów, z których znaczna większość wyprzedała się do ostatniego biletu. Olsztynianie są laureatami polandrockowego Złotego Bączka, a w głosowanie internetowe zaangażowało się całe (nie tylko) muzyczne środowisko Olsztyna. Na rynku ukazała się właśnie płyta DVD z zapisem koncertu z Pol’and’Rock Festival 2019.

Spotkanie w Planecie 11 przy al. Piłsudskiego 38 w czwartek (21 listopada) o 18:00.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 18°C
Pogodnie 29°C