Idź do treści strony
15.11.2019 14:17

Napisz testament z MOK-iem

Komputer na stole, dłonie, pisanie testamentu

Trwa jesień z Miejskim Ośrodkiem Kultury, której hasłem jest "Testament z plastiku". Teraz jest okazja, by naprawdę napisać testament.

Trzynaście procent Polaków po 50. roku życia spisało testament - tak wynika z sondażu Kantar Millward Brown. Dlatego olsztyński MOK zaprasza na wyjątkowe spotkanie, praktyczne i edukacyjne. Pod okiem prawnika będzie można nauczyć się sporządzić akt ostatniej woli.

- W naszym społeczeństwie panuje podobno przekonanie, że testament piszą wyłącznie osoby starsze, ciężko chore lub bardzo zamożne - tłumaczą propozycję organizatorzy. - Tymczasem racjonalnie rzecz biorąc jest to przecież czynność porządkująca rzeczywistość w takim samym stopniu, jak choćby założenie konta w banku, zakup telefonu czy podjęcie pracy.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę (17 listopada) o 17:00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13. Warto się wcześniej zapisać mailowo: spichlerz@mok.olsztyn.pl.

Ale to nie jest jedyne działanie MOK-u związane z testamentem. Pewną przenośnią - być może tu i teraz, choć niekoniecznie w dłuższej perspektywie - jest akcja Facebookowa #testamentzplastiku. To okazja, by wstrząsnąć sumieniami.

Wystarczy zrobić zdjęcie z "wyprodukowanymi" przez siebie plastikowymi śmieciami i umieść je na Facebooku. Taką fotkę dobrze byłoby opatrzyć hasztagiem #testamentzplastiku i określić czas, z którego pochodzą śmieci. Można też oznaczyć MOK Olsztyn i napisać kilka słów komentarza od siebie.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 18°C
Pogodnie 28°C