Idź do treści strony
06.09.2019 12:10

Nowy sezon w "Lalkach"

Aktorzy na scenie podczas spektaklu

Kolejny artystyczny sezon rozpoczyna Olsztyński Teatr Lalek. Spektakl, wystawa i bajkowy spacer - to wszystko już w sobotę (7 września).

"Opowiem Wam bajkę" - jest pierwszym przedstawieniem, jakie młodzi widzowie będą mogli obejrzeć w tym sezonie w na scenie Teatru Lalek.

- Nowej teatralnej bajki jeszcze nikt nie słyszał, bo będzie to nasza wspólna opowieść - zachęcają twórcy. -  Wśród pomysłów wysnutych przez widzów przywołamy wątki poezji Edwarda Leara, tajemniczego Donga ze świecącym nosem, poszukującego równie tajemniczej Panny. Może  nie trzeba silić się na stwarzanie coraz to nowych historii, a wystarczy odkurzyć zapomniane piękne opowieści i powołać je na nowo do życia.

Spektakl rozpocznie się w sobotę (7 września) o 17:00 w teatrze przy ul. Głowackiego 17.

Tuż po przedstawieniu otwarcie prac Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej "Z Duchem (do) Teatru". To okazja, by poznać komiksowy sposób patrzenia na teatr. Prace ukazują wyjątkowo magiczne miejsce pełne tajemnic, ale i niecodziennych przesądów.

- Wiele lat spędziłam w teatrze po drugiej stronie kurtyny współtworząc światy - przyznaje autorka. - Od czasu do czasu wystawiałam głowę poza, by zaczerpnąć powietrza. Innego. By współtworzyć światy na kartach książek.

Zanim jednak wydarzenia w samym teatrze, warto wybrać się na wyjątkowy spacer. O 12:30 z parkingu przy Dekadzie ruszy kolejny Spacerownik Teatralny "Na tropie bajek". Unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem to oryginalna propozycja aktywnego spędzenia czasu. To jednocześnie szansa poszerzenia wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

[strona OTL]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo -4°C
Czyste niebo -2°C