Idź do treści strony
26.03.2020 14:46

Olsztyńscy ligowcy w czasach koronawirusa

Siatkarze w akcji na boisku

Nie tylko restauratorzy czy artyści próbują się odnaleźć nowej rzeczywistości związanej z koronawirusem. Także świat sportu mierzy się z obostrzeniami i podejmuje decyzje w sprawie ligowych zmagań.

Wszystko jest już jasne w przypadku olsztyńskich siatkarzy. Piłkarze ręczni i nożni czekają jeszcze na decyzje związkowych władz.

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowała o zakończeniu rywalizacji w PlusLidze. To oznacza, że sezon 2019/20 Zielona Armia, czyli Indykpol AZS Olsztyn, zakończyła na ósmym miejscu. Taką pozycję Akademicy zajmowali w ligowej tabeli po serii meczów, jakie zostały rozegrane 12 marca. Jednocześnie władze siatkarskiej ligi zdecydowały o nieprzyznaniu mistrzowskiego tytułu za ten sezon.

Kibice, którzy nie mogli śledzić w ostatnim czasie bieżącej rywalizacji, mogli jednak powspominać zmagania sprzed lat. Youtube'owy kanał Indykpolu AZS przypomniał bowiem barażowy pojedynek olsztynian ze Skrą Bełchatów o awans do Serii A siatkarzy w sezonie 1998/99.

Swojej decyzji dotyczącej rozgrywek I ligi nie ogłosiły jeszcze władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Po zakończeniu zmagań w najwyższej kasie rozgrywkowej, wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie z jej zapleczem. Dyskusyjną kwestią pozostaje awans do PGNiG Superligi. Władze Warmii Olsztyn są zdania, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakończenie sezonu oraz promocja liderów poszczególnych grup. Po 15 meczach olsztyńscy szczypiorniści zajmują drugie miejsce w swojej grupie, z trzypunktową stratą do prowadzącej Nielby Wągrowiec. Decyzja władz związku ma być podjęta do końca tego tygodnia.

Podobnie, jak Warmiacy, na rozwój sytuacji czekają piłkarze Stomilu. I podobnie, jak ich koledzy z parkietów, starają się utrzymać w formie dzięki indywidualnemu planowi treningowemu. Okazuje się jednak, że nie tylko.

Biało-niebiescy w czasie wymuszonej przerwy rozegrali szereg meczów kontrolnych... w wirtualną wersję piłkarskich rozgrywek. Ekipy złożone z zawodników Stomilu rywalizowały m.in. z Chrobrym Głogów (zwycięstwo 11:10), reprezentacją olsztyńskich mediów (15:3 dla piłkarzy) oraz ze Spartakiem Moskwa, czyli byłym klubem prezesa Wojciecha Kowalewskiego. W trójmeczu z Rosjanami Stomil okazał się lepszy 2:1.

Poza tym wzięli udział w zabawie w państwa-miasta, zaproponowanej przez sponsora ligi. Olsztynianie zajęli piąte miejsce.

Co dalej w sprawie ligowych meczów na prawdziwych boiskach? Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że mecze Fortuna 1 Liga zostały odwołane do 26 kwietnia.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo -4°C
Czyste niebo -2°C