Idź do treści strony
17.01.2020 11:21

Podświetlamy na różowo

Logo akcji Pink Lips

Najbardziej charakterystyczne obiekty Olsztyna będą w następnym tygodniu podświetlone na różowo. W ten sposób stolica Warmii i Mazur zaakcentuje Tydzień Prewencji Raka Szyjki Macicy.

Z inicjatywą wystąpił olsztyński oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Od 20 do 26 stycznia nietypową iluminację zyska ratusz, dawna wieża ciśnień przy ul. Żołnierskiej oraz planetarium.

- Motywem przewodnim planowanych działań jest propagowanie wiedzy na temat raka szyjki macicy, zakażenia wirusem HPV oraz badań profilaktycznych - mówi koordynator lokalny projektu Pink Lips, Lena Tomaszek. - Za każdym razem staramy się zwrócić uwagę na kwestie związane z epidemiologią i ryzykiem rozwoju nowotworu szyjki macicy, jego pierwszymi objawami.

Projekt Pink Lips jest gestem solidarności z kobietami, które zachorowały na raka szyjki macicy. Studenci edukują zarówno kobiety, jak i mężczyzn, o wirusie HPV, jego wpływie na rozwój choroby nowotworowej, przekazują informacje na temat profilaktyki i zalet regularnych badań.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą ogólnopolską organizacją zrzeszającą studentów kierunków medycznych oraz ich absolwentów. Działa nieprzerwanie od 1956 roku.

[strona IFMSA-Poland]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 16°C
Czyste niebo 28°C