Idź do treści strony
17.01.2020 12:57

Świętuj z Kubusiem Puchatkiem

Kubuś Puchatek

Jest jednym z najsłynniejszych misiów świata. Już jutro swoje niezwykłe święto - także w Olsztynie -  będzie mieć Kubuś Puchatek.

18 stycznia 1882 roku - wówczas urodził się Alan Aleksander Milne. Okazją do ustanowienia 18 tycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka jest właśnie rocznica urodzin pisarza, który stworzył "misia o bardzo małym rozumku".

Ten dzień jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie oryginalnego bohatera i jego niezwykłych towarzyszy albo zapoznać z nimi dzieci. Dlatego warto wybrać się do biblioteki multimedialnej Planeta 11.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich - dzieci, jak i rodziców - którzy mają ochotę choć na chwilę przenieść się do świata Kubusia Puchatka, zapominalskiego i roztargnionego misia, który marzył o piwnicy pełnej miodku oraz przeżywał mnóstwo wspaniałych przygód ze swoimi niezastąpionymi przyjaciółmi - zachęca kierownik biblioteki, Jacek Smółka.

W programie atrakcje dla małych i dużych wielbicieli misia o "bardzo małym rozumku":
* wystawka z informacjami i ciekawostkami o Kubusiu Puchatku,
* czytanie fragmentów książki Kubuś Puchatek A.A. Milne'a,
* zajęcia plastyczne dla dzieci,
* pokaz filmu familijnego z Ewanem McGregorem i mieszkańcami Stumilowego Lasu w rolach głównych.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w sobotę (18 stycznia) od 10:00 w Planecie 11 przy al. Piłsudskiego 38.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 16°C
Czyste niebo 28°C