Idź do treści strony
02.10.2020 14:22

Wniosek na Uranię złożony

O 131 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę i przebudowę Hali Widowiskowo - Sportowej Urania ubiega się olsztyński magistrat.

Hala widowiskowo-sportowa Urania powstała w 1978 r.

- Jako 42 letni obiekt mimo postępującej degradacji nie przeszła żadnego gruntownego remontu. Jest wyeksploatowana, co zniechęca do jej wykorzystywania. Wymaga jak najszybszej rewitalizacji. - mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Dzięki funduszom unijnym hala ma szansę na modernizację. Dodatkowo miasto zaplanowało m.in. budowę lodowiska zewnętrznego, parking podziemny, zagospodarowanie zieleni, oraz małą architekturę. 

- Obecnie budynek i teren wokół niego jest zdegradowany, nie zachęca do odwiedzin. Nikt nie chce się identyfikować z tego typu obiektem, który nierzadko ze względu na zły stan techniczny stanowi zagrożenie dla jego użytkowników. - dodaje Justyna Sarna - Pezowicz, dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych - W wyniku inwestycji hala zostanie tak przebudowana by mogła pomieścić około 4 000 widzów, dodatkowo zostanie dostosowana do potrzeb użytkowników osób niepełnosprawnych.

W regionie nie ma drugiego, podobnego do Uranii obiektu, gotowego organizować wydarzenia kulturalne i sportowe dla kilku tysięcy widzów.

- Mamy nadzieję, że zmodernizowana Urania będzie cieszyła się zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów. Planujemy organizować tam nie tylko duże wydarzenia sportowe, ale także - tak jak dotychczas, kulturalne - kończy prezydent Grzymowicz.

O tym, że Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi udało się wynegocjować pieniądze na przebudowę Hali Urania pisaliśmy w lutym tego roku. Teraz, zgodnie z planem, został złożony wniosek. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, najprawdopodobniej w grudniu tego roku. Przebudowa mogłaby się rozpocząć w drugim kwartale 2021 roku, a zakończyć do końca 2023 roku.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 6°C
Pochmurnie 9°C