Idź do treści strony
14.08.2020 11:29

Zasłanianie ust i nosa nadal obowiązkowe

Maska chirurgiczna

fot. Pixabay

Choć Olsztyn i cały region dobrze wypada w statystykach, to ciągle rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z danymi wojewody warmińsko-mazurskiego (14 sierpnia, 10:30) na terenie miasta od początku pandemii zarażonych zostało 76 osób, 33 wyzdrowiały. Ponawiamy apel o zasłanianie ust i nosa zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zgodnie z rządowymi postanowieniami, na części obszaru kraju mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. To powiaty, które znalazły się w jednej z dwóch kategorii - żółtej lub czerwonej. Olsztyn w tej chwili jest przyporządkowany do obszaru zielonego.

Aby tak pozostało i nadal obowiązywały dotychczasowe zasady bezpieczeństwa, ważne jest, by pamiętać o stosowaniu się do nich. Wśród najważniejszych są:
* obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi,
* obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, gdy nie masz możliwości zachowania 1,5 metra odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej - np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej, urzędach.

Szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku przez mieszkańców stolicy regionu zwracają olsztyńscy policjanci i strażnicy miejscy. Jednocześnie apelują o to, by każdy z nas wykazywał się przede wszystkim odpowiedzialnością i samodyscypliną.

Aktualne informacje i zalecenia związane z koronawirusem można znaleźć w internetowym serwisie rządowym. Natomiast ulotki dystrybuowane przez mundurowych są też do pobrania z ich strony www.

[ulotki: dla pracowników placówek handlowych | dla mieszkańców] [plakat do obiektów handlowych i usługowych] [rządowy serwis internetowy]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 20°C
Pochmurnie 21°C