Idź do treści strony

Największa uczelnia wznawia zajęcia

30.09.2022

Po pandemicznych zawirowaniach w organizacji zajęć, w stacjonarnym trybie wznawia zajęcia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Inauguracja roku akademickiego na największej uczelni regionu odbędzie się już w sobotę (1...

Olsztynianie znów Kodowali z Gigantami

30.09.2022

Za nami kolejna odsłona niezwykłej akcji dla dzieci i młodzieży. We wrześniu uczniowie z całej Polski stawiali pierwsze kroki w programowaniu podczas największych, bezpłatnych warsztatów.

Wielbiciele sportów ekstremalnych lubią to!

29.09.2022

Przy Szkole Podstawowej nr 34 powstał kolejny obiekt, z którego mogą korzystać miłośnicy niestandardowych sportów. Pumptrack – bo o nim mowa – jest kolejnym elementem zbudowanym dzięki pomysłom zgłoszonym do Olsztyńskiego Budżetu...

Ostatnia szansa, by zgłosić się do Desantu Kultury

29.09.2022

To już ostatnie godziny, by zaproponować oryginalny, autorski cykl zajęć. W piątek (30 września) upływa termin składania propozycji do kolejnej edycji Desantu Kultury.

Będzie tablica upamiętniająca bohatera

28.09.2022

Jest bohaterem dwóch narodów: polskiego i ukraińskiego. Generał Marko Bezruczko będzie mieć pamiątkową tablicę na placu u zbiegu ulic Pstrowskiego i Szymborskiej, który od roku jest nazwany jego imieniem.

Noc atrakcji

28.09.2022

W jednej turniej, warsztat, spotkanie i pokaz, a w drugiej - kryminał, tajemnica i zbrodnia. Noc pełną atrakcji zafundują nam olsztyńskie biblioteki z okazji swojego święta. A wszystko w pierwszy weekend października.

Samorządowcy debatowali w Kielcach

28.09.2022

Aktualna sytuacja ekonomiczna i gospodarcza stawia samorządy przed nie lada wyzwaniem. To był główny temat Świętokrzyskiego Forum Samorządowego, w którym wziął udział Piotr Grzymowicz.

Jest strategia Olsztyn 2030+

28.09.2022

Olsztyńscy radni zajęli się podczas ostatniej sesji projektem Strategii Rozwoju Miasta Olsztyn 2030+. To najważniejszy dokument, jaki wskazuje na plany rozwojowe i pomysł na stolicę Warmii i Mazur przyszłości.

Pogoda