Idź do treści strony

Już powstają lodowiska

16.11.2022

W powietrzu już czuć zbliżającą się zimę. I choć na tę kalendarzową trzeba jeszcze poczekać nieco ponad miesiąc, to wielbiciele jazdy na łyżwach mogą już ostrzyć płozy.

Młodzi sportowcy poznają historię wielkich poprzedników

16.11.2022

Od lat kształcą doskonałych sportowców w wielu dyscyplinach. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie ma możliwość nie tylko podnosić umiejętności praktyczne, ale i poznawać wybitne postaci sportowych aren.

Będzie świątecznie na Starym Mieście

16.11.2022

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji świątecznego wydarzenia, które organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Równocześnie trwa nabór wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w tradycyjnym kiermaszu.

Olsztyn w ministerialnym projekcie

15.11.2022

Stolica Warmii i Mazur jest jednym z samorządów, które biorą udział w przedsięwzięciu realizowanym na zlecenie resortu edukacji i nauki. Przedsięwzięcie dotyczy rozpoznawania potrzeb oraz barier utrudniających rozwój uczniów.

BWA zmienia wystawę

15.11.2022

Nowa propozycja olsztyńskiej galerii sztuki. Już od czwartku (17 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych będzie można oglądać wyjątkową propozycję przygotowaną przez Marcina Berdyszaka.

Ruszyła rejestracja wolontariuszy

14.11.2022

Coraz bliżej kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja odbędzie się w wielu polskich miastach - tradycyjnie już - w ostatnią niedzielę stycznia.

Akcja "Kinga i Król": pokaz iluzji

14.11.2022

To nie tylko okazja do doskonałej rozrywki. Wtorkowe (15 listopada) przedstawienie, które odbędzie się w ratuszu to także możliwość wsparcia zbiórki na leczenie chorego dziecka.

Pogoda