Idź do treści strony

Olsztyn szykuje się do zimy

03.11.2022

Za nami coroczne spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie zbliżającej się zimy. Przedstawiciele służb odpowiadających m.in. za bezpieczeństwo mieszkańców stolicy regionu omawiali stan przygotowania do tej...

Organizacja ruchu: ul. Krasickiego

03.11.2022

Kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z postępem prac przy budowie nowej tramwajowej infrastruktury. Tym razem będą dotyczyć okolic skrzyżowania ulic Wilczyńskiego i Krasickiego.

Olsztynianie otworzyli serca

02.11.2022

Dziennikarze, artyści, przedstawiciele świata nauki, polityki, samorządowcy. Tradycyjnie już 1 listopada wszyscy oni połączyli siły i kwestowali na rzecz ratowania dawnych cmentarzy.

Jesienne płukanie sieci

02.11.2022

Olsztyńskie Wodociągi zaczęły jesienne płukanie sieci i magistral. Prace potrwają około dwóch tygodni i powinny zakończyć się 15 listopada.

Przewodnik wie najwięcej

31.10.2022

Andrzej Bobrowicz laureatem kolejnej edycji konkursu wiedzy o Olsztynie. Zabawę w przeddzień 669. urodzin naszego miasta rozstrzygnięto w sali pod amfiteatrem, znajdującym się nieopodal zamku.

Książkochatki grozy

31.10.2022

Specjalne półki na książki ustawione na terenie Olsztyna dostosowały się do czasu przełomu października i listopada. I to niezależnie, czy komuś bliżej do tradycji anglosaskiego Halloween, czy słowiańskich Dziadów.

Lotnisko Olsztyn-Mazury na zimowo

31.10.2022

Linie lotnicze rozpoczęły sezon zimowy. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ogłosił kalendarz lotów, który będzie obowiązywać do 25 marca. Po pandemicznym okresie branża lotnicza zdecydowanie ożywa. To samo dotyczy także...

Tak łatwiej znajdziesz grób, który szukasz

28.10.2022

Przełom października i listopada to czas, gdy częściej odwiedzamy groby najbliższych albo znajomych. Jeśli jednak nie pamiętamy dokładnej lokalizacji mogiły, w sukurs przyjdzie nam specjalna aplikacja "Olsztyńskie Cmentarze".

Pogoda