Idź do treści strony

Północno-wschodni wariant najkorzystniejszy

15.01.2024

Projektant obwodnicy jednoznacznie wskazał, że wariant postulowany przez władze Olsztyna i szerokie grono społeczników jest najkorzystniejszy! O konieczności ponownego przeanalizowania wyboru przebiegu obwodnicy dyskutowano w...

Znamy mistrzów fotografii

15.01.2024

Portret, fotografia uliczna oraz abstrakcja - to kategorie, w jakich rywalizowali uczestnicy Otwartych Mistrzostw Fotograficznych. Właśnie poznaliśmy wskazania jury XIX edycji konkursu.

Urna Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Wydaj miejskie pieniądze

12.01.2024

Już w tę sobotę (13.01.) rusza punkt konsultacyjny Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przyjdź, opowiedz jaki masz pomysł, a my pomożemy w napisaniu wniosku.

uczniowie chemika w laboratorium

Dobre Perspektywy olsztyńskich szkół!

11.01.2024

Znamy wyniki rankingu "Perspektywy 2024". Szczególne powody do dumy mają olsztyński chemik, ekonomik oraz UXIILO i LO II, które zostały uznane za Złote Szkoły.

zdjęcie przedstawia dwie osoby, w tym jedną na wózku inwalidzkim

Zmiany w świadczeniach opiekuńczych

11.01.2024

Wprowadzenie świadczenia wspierającego i likwidacja specjalnego zasiłku opiekuńczego - to tylko niektóre zmiany jakie zaszły od 1 stycznia w świadczeniach opiekuńczych,

Drogowe inwestycje za torami

10.01.2024

Jest decyzja w sprawie wyboru wykonawcy ronda u zbiegu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej. Istotna inwestycja ma zostać zrealizowana w nieco ponad rok.

"Mamu-Ty" na wielkiej scenie

10.01.2024

To będzie niezwykłe wydarzenie sceniczne. Olsztyński Teatr Lalek przygotowuje jeden ze swoich najpopularniejszych spektakli do wystawienia w auli im. Anny Wasilewskiej.

Tak czytali olsztynianie

09.01.2024

Olsztyńskie biblioteki oraz organizowane przez nie wydarzenia cieszą się niezmienną popularnością. Bibliotekarze ze stolicy Warmii i Mazur kolejny raz przygotowali listę najchętniej wypożyczanych i oczekiwanych książek.

Pogoda