Idź do treści strony
15.09.2022 14:31

35+ Zbigniewa Piszczako!

Olsztyński rysownik-humorysta świętuje 35-lecie swojej kreski! Wernisaż wystawy "35+" odbędzie się w piątek (16 września) w Galerii Usługa Jazz Bar (ul. Stare Miasto 2, godz. 18.00).

Zbigniew Piszczako to znany olsztyński rysownik, karykaturzysta i animator kultury. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Aktywnej Satyry, członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i "ojcem chrzestnym" Ogólnopolskiego Konkursu Na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa.

Do prasy rysuje od 1986 r. Związany głównie z gazetami i pismami regionu Warmii i Mazur (m. in. "Dziennikiem Pojezierza", "Gazetą Olsztyńską", "Tygodnikiem Warmińskim"), ma też na koncie współpracę chociażby ze "Sztandarem Młodych", tygodnikiem "Wprost" czy "Super Expressem". Był nagradzany na konkursach ogólnopolskich rysunku satyrycznego. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych. W tym roku zdobył Grand Prix międzynarodowego konkursu "Albert Einstein. Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej", zorganizowanego z okazji jubileuszu 100-lecia przyznania wielkiemu uczonemu nagrody Nobla.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (16 września) w Galerii Usługa Jazz Bar (ul. Stare Miasto 2, godz. 18.00).

Powróć do archiwum
Pogoda