Alternatywnie w MOK-u
W olsztyńskiej kulturze zapowiadają się dni pod znakiem zinów. Koncerty, wystawy, dyskusje - to w skrócie ramowy program zaczynającego się w piątek (21 listopada) Zinfestu.
Zgodnie ze słownikową definicją - jest gazetką produkowaną i kolportowaną w środowiskach punkowych. Teraz określenie zin (fanzin) odnosi się do szeroko rozumianych pism alternatywnych. I właśnie wydarzenia utrzymane w tej konwencji odbywać się będą w Olsztynie.
"Zinfest" zacznie się od czwartkowej (21 listopada, 18:00, dawna zajezdnia trolejbusowa przy ul. Knosały) premiery szóstego numeru "Papierówki". Późnojesienny numer artzina to m.in. poezja, haiku, prozatorska walka z internetem czy monolog myszy. A wszystko na kilkudziesięciu stronach.
Wydarzenia rozpędu nabiorą w piątek (od 17:00) i w sobotę (od 15:00).
- Piątkowe wydarzenia zaczynamy wystawą "Diy or die" - informują organizatorzy. - To opowieść o tym, jak niezależne wydawnictwa ocaliły ludzi i ich świat przed ostatecznym upadkiem. Później dyskusja o tym, jak fani metalu opisują świat i jego koniec w swojej prasie. Na koniec koncert zespołu Cerber.
Sobota zacznie się warsztatami "Wszelkie prawa zastrzeżone są poronione - kopiowanie mile widziane". W ich efekcie powstanie zin zatytułowany "Testament z plastiku".
- Chcemy zastanowić się w nim razem z Wami nad przemijającym (?) światem i nieuchronnie (?) zbliżającą się katastrofą - przyznają organizatorzy. - Być może wspólnie dojdziemy do jakichś wniosków i znajdziemy jakieś odpowiedzi? Sprawmy razem, by nasz zin stał się oddolną, niezależną i nieocenzurowaną odpowiedzią na zatrważającą wizję Testamentu z plastiku!
A potem kolejne spotkania z twórcami i dyskusje na temat zinów. A całość podsumuje koncert Janusz Reichel & RHL Ansambl, Pulse Generation.
Wszystkie wydarzenia odbędą się w dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały 3A.
Powróć do archiwum