Idź do treści strony
12.02.2021 09:29

Lodowiska i Aquasfera znów dla użytkowników

Doskonałe wieści dla wielbicieli pływania. Już od soboty (13 lutego) ponownie będzie można korzystać z basenów w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy al. Piłsudskiego 69B.

Uprawianie sportu i rekreacji przez amatorów nie było w praktyce możliwe od 21 grudnia, gry wprowadzona została kwarantanna narodowa. Umożliwienie otwarcia basenów to jedno z rozwiązań wprowadzonych najnowszą decyzją rządu. Działalność wznowiły także m.in. hotele, kina, teatry, czy boiska na świeżym powietrzu.

- Aquasfera będzie funkcjonować jako basen - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Będą dostępne dwie niecki o długości 25 m oraz basen rozgrzewkowy. Nadal nie będzie można korzystać z części rekreacyjnej i saun.

Aquasfera będzie czynna w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-22:00, od poniedziałku do piątku między 6:00 a 22:00. Nadal nieczynne są szatnie i poczekalnia w holu głównym. Należy także pamiętać, że do obiektu należy wchodzić w maseczce ochronnej, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Basen przy ul. Mariańskiej w najbliższym czasie będzie działać jako pływalnia dla klubów sportowych i szkółek pływackich. Wkrótce będzie jednak także dostępny dla wszystkich.

Dzień wcześniej, bo już od piątku (12 lutego), otwarte zostały olsztyńskie lodowiska przy ul. Jeziołowicza oraz w CRS Ukiel. Działa także wypożyczalnia sprzętu sportowego w CRS Ukiel, gdzie można wyposażyć się m.in. w narty biegowe i skorzystać z przygotowanych w okolicy tras.

Należy pamiętać, by na lodowiska stosować się do zasad akcji "Zima na sportowo":
1. Wydarzenie sportowe "Zima na sportowo" będzie się odbywać na lodowiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie:
- przy ul. Jeziołowicza 2
- przy ul. Kapitańskiej 23
2.  W "Zimie na sportowo" mogą uczestniczyć wszyscy chętni, zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane.
3.  Na terenie obiektu i w obrębie lodowiska  mogą przebywać tylko osoby z wykupionym biletem wstępu. Realizowane jednostki jazdy na lodowisku będą się odbywać bez udziału publiczności.
4.  Wydarzenie "Zima na sportowo" potrwa od  15 grudnia 2020 do 28 lutego 2021.
5.  Udział w "Zimie na sportowo" następuje poprzez wykupienie biletu wstępu na dany obiekt, wypełnienie deklaracji dotyczącej uczestnictwa w wydarzeniu „Zima na sportowo” oraz klauzuli informacyjnej.
 6.  Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID 19 na poszczególnych lodowiskach ustala się limit osób mogących przebywać na tafli w czasie trwania 1 jednostki:
- przy ul. Jeziołowicza 2 – 100 osób
- przy ul. Kapitańskiej 23 – 50 osób
7.  Biorąc udział w "Zimie na sportowo" należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID 19:
- zakrywać usta i nos,
- zdezynfekować ręce wchodząc i wychodząc z  obiektu,
- zachować dystans społeczny w oczekiwaniu do biletomatu, kasy, wypożyczalni,
8.  Grupy zorganizowane, chcąc mieć pewność skorzystania z lodowiska, powinny wcześniej zarezerwować liczbę miejsc i godzinę.
9.  Wszyscy uczestnicy "Zimy na sportowo" są zobowiązani do przestrzegania ogólnego regulaminu lodowisk.

Prosimy o zapoznanie się z deklaracjami oraz, w miarę możliwości, o wypełnienie ich przed przybyciem na lodowisko: [deklaracja osoby niepełnoletniej] [deklaracja osoby pełnoletniej]

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Częściowe zachmurzenie 4°C