Idź do treści strony
20.05.2016 11:03

Autobus energetyczny zbliża się do Olsztyna

Logo projektu "Autobus energetyczny"

Niezwykły pojazd zaparkuje w Parku Naukowo-Technologicznym. Będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy m.in. na temat oszczędności energii.

Projekt realizowany przez Agencję Poszanowania Energii rozpoczął się w 2014 roku. Autobus energetyczny odwiedził do tej pory kilkaset miejscowości w całej Polsce. Do końca kampanii - w tym roku - odwiedzi łącznie 200 gmin.

- Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu - informują organizatorzy. - Opowiadamy o przyczynach zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Autobus energetyczny zaparkuje przed Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym przy ul. Trylińskiego 2. Będzie można go odwiedzić między 10:00 a 18:00 we wtorek (24 maja) oraz dzień później od 10:00 do 17:00.

Pojazd pełni funkcji mobilnego laboratorium. Jest wyposażony w modele, makiety i prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii. Można zdobyć wiedzę m.in. na temat ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, energooszczędnego sterowania oświetleniem.

Poza odwiedzeniem edukacyjnego autobusu, dzieci i młodzież mogą wziąć udział w konkursie dotyczącym ochrony środowiska. Zadaniem jest stworzenie komiksu (metodami tradycyjnymi lub komputerowo) o objętości nie większej, niż 12 stron A5. Termin nadsyłania prac to 31 maja. Informacje na temat konkursu są na stronie internetowej projektu.

Przypominamy - autobus energetyczny będzie parkować we wtorek (10:00-18:00) oraz w środę (10:00-17:00) przed Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym przy ul. Trylińskiego 2.

Powróć do archiwum
Pogoda