Idź do treści strony
13.01.2021 13:39

Będą nowe stawki za komunikację miejską

Długoterminowe bilety w dół, jednorazowe nieco droższe. Olsztyńscy radni zdecydowali m.in. o zmianach cen przejazdówek. Nowe rozwiązania wejdą w życie 1 marca.

Obniżone zostaną ceny biletów rocznych - od marca będzie to 880 zł w taryfie normalnej i 440 zł w taryfie ulgowej. Bez zmian pozostają ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych, trzymiesięcznych oraz Biletu Dużej Rodziny.

- Takie działanie ma spowodować, że osoby korzystające regularnie z komunikacji miejskiej nie odczują skutków zmian w opłatach za przejazdy - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. - Natomiast pasażerowie, którzy zdecydują się kupić bilety roczne, zapłacą finalnie nawet mniej o koszt jednego miesiąca w skali całego roku.

Zdrożeją ceny biletów jednorazowych i krótkookresowych: 30-, 45- i 90-minutowego oraz 24-godzinnego i trzydobowego. Od 1 marca stawka za bilet jednoliniowy oraz 30-minutowy będzie wynosić 3,40 zł. To porównywalna cena z tą, jaką płacą podróżni w Kielcach, a niższa niż np. w Rzeszowie, Gdyni, Lublinie czy Białymstoku.

Wprowadzona zostanie także odpłatność na liniach obsługujących uroczystości odpustowe w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Stawka to dwukrotność ceny biletu jednoliniowego.

- Zalezy nam na utrzymaniu  wysokiej jakości usług - mówi dyrektor Szwarc. - Musimy jednocześnie równoważyć koszt funkcjonowania publicznego transportu, szczególnie w obliczu pandemii koronawirusa.

Dlatego w pierwszej połowie roku wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus uniwersytecki w Kortowie. Natomiast w drugiej połowie roku lub od września - w zależności od sytuacji epidemicznej - wróciłaby oferta zbliżona do tej sprzed pandemii.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C