Idź do treści strony
23.07.2021 13:28

Biegacze rywalizowali nad jez. Długim

Olsztyn jest jednym z miast, w których odbywa się tegoroczna odsłona cyklu City Trail. Biegacze - tradycyjnie już - rywalizują na trasie wytyczonej nad jez. Długim.

Lipcowy cykl biegów przełajowych jest niezwykle intensywny. 10 zawodów w 10 miastach w niespełna dwa tygodnie - to zawrotne tempo. Olsztyński bieg był trzecim z zaplanowanych.

Zwycięzcą został Adam Ochnik z czasem 17:09. Drugie miejsce wywalczył Kamil Leśniak (17:35), a trzeci był Szymon Sawicki (17:49). Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Parszczyńska, która dotychczas regularnie startowała na warszawskiej trasie City Trail (wynik 18:58). Drugą lokatę wywalczyła Daria Mitręga (21:06), a trzecie miejsce zajęła Justyna Wrażeń (21:39). Bieg główny ukończyło 186 zawodników.

- Był to mój drugi bieg na trasie w Olsztynie - przyznał zwycięzca zawodów. - Od początku prowadził Kamil Leśniak, ale na czwartym kilometrze postanowiłem zaatakować i już do mety nie dałem się wyprzedzić. Start traktowałem treningowo, więc był to dla mnie bieg w dużym komforcie.

Tradycyjnie już nad jez. Długim biegali nie tylko dorośli. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 80 młodych sportowców.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu Facebookowym.