Idź do treści strony
22.08.2022 13:59

Campus Polska Przyszłości rusza w piątek

Jeszcze tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia drugiej edycji niezwykłego wydarzenia. Od piątku (26 sierpnia) do środy (31 sierpnia) miasteczko akademickie w Kortowie zamieni się w arenę istotnych spotkań i dyskusji.

W jakim kierunku będzie rozwijać się Polska? Jaka przyszłość czeka kolejne pokolenia? Jakie mogą być pomysły na gospodarkę, środowisko, praworządność, relacje z sąsiadami? To tylko część zagadnień, jakie będą poruszane podczas olsztyńskiego wydarzenia.

Wykłady, panele, debaty i warsztaty, ale także spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe. Uczestnicy Campusu Polska Przyszłości 2022 będą mieć możliwość wzięcia udziału łącznie w ponad 200 wydarzeniach, jakie odbędą się w stolicy Warmii i Mazur w ciągu sześciu dni.

Program został zamknięty w określonych obszarach i pogrupowany w osie tematyczne.  Wydarzenia w Polsce, w Europie i na świecie, jakie powinno być społeczeństwo przyszłości, prawa człowieka, kultura, technologia, zdrowie i sport - wokół tych sfer będzie budowana dyskusja.

Siłą Campusu są goście, którzy będą dzielić się z uczestnikami swoimi doświadczeniami. Wśród nich są m.in. ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński, więzień Auschwitz Marian Turski, Tomasz Terlikowski, Adam Bodnar czy Garry Kasparov.

W zbliżającym się wydarzeniu ma wziąć udział ok. 1,3 tys. młodych ludzi.

[strona internetowa Campusu Polska Przyszłości] [Facebook wydarzenia]

Powróć do archiwum
Pogoda