Idź do treści strony
27.05.2022 12:20

Chodnikowe gry w śródmiejskim parku

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję. Jest szansa, że na chodniku w pobliżu jednego z placów zabaw dla dzieci wyrysowane zostaną pola do gier.

Któż z dzieciństwa nie pamięta choćby gry w klasy? W tę i wiele innych propozycji będą mogli bawić się młodzi mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur odwiedzający Park Centralny. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu otworzył właśnie oferty na wykonanie trwałych plansz.

- Wpłynęła jedna oferta, która w podstawowym zakresie zamówienia mieści się w kwocie, jaką mamy zarezerwowaną na to zadanie - informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie.

"Kraina gier chodnikowych" to zwycięski projekt osiedlowy ze Śródmieścia z minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Plansze mają powstać na 130-metrowym odcinkach chodnika przy ogrodzonym placu zabaw z pająkiem, niedaleko głównej fontanny.

- Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu - mówią autorzy projektu, Maciej i Dominik Jasińscy. - Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

Mała i duża plansza do gry w klasy, poza tym m.in. dart, twister czy labirynt - to tylko kilka z gier, jakie mają pojawić się w parku. Plansze mają być trwale naniesione na powierzchnię chodnika przy pomocy materiału termoplastycznego. Pomiędzy grami ma być zachowany co najmniej metrowy odstęp.

Powróć do archiwum
Pogoda