Idź do treści strony
26.05.2022 14:53

Cyfrowy Olsztyn znów wyróżniony!

Kolejny konkurs, w którym projekt rozszerzenia wachlarza e-usług skierowanych do mieszkańców Olsztyna zyskuje uznanie. Tym razem został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd Polskiej Agencji Prasowej.

Do konkursu są zgłaszane innowacyjne zadania, które umożliwiły poprawę działania samorządu, podległych jednostek czy obsługę interesantów. Konkursowa kapituła uwzględniała m.in. nowatorstwo zastosowanych rozwiązań i ich efekty.

- Projekty były bardzo różnorodne - przyznaje przewodniczący kapituły, prof. prof. Stanisław Łobejko ze Szkoły Głównej Handlowej. - Większe miasta mają więcej pieniędzy, więc i naturalnie ich projekty są bardziej złożone. Ale znaczenie merytoryczne zależy od pomysłowości. Mieliśmy w tym roku duży problem z oceną i wyborem tych najlepszych. Chyba wszystkie były innowacyjne.

W kategorii gmin miejskich zgłoszonych zostało 70 projektów. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazły się zadania m.in. z Gliwic, Kielc, Rzeszowa, a także "Cyfrowy Olsztyn".

- To ogromna satysfakcja, że Olsztyn ponownie został dostrzeżony - mówi sekretarz miasta, Stanisław Gorczyca, który odebrał wyróżnienie. - Nieustannie dążymy do poprawy obsługi naszych interesantów, a tym samym do wzrostu ich zadowolenia. To wyróżnienie dowodzi, że obraliśmy dobry kierunek.

W skład projektu "Cyfrowy Olsztyn" wchodzi ponad 70 e-usług. Teraz w naszym mieście drogą internetową można zrealizować już ponad 170 usług urzędowych. To jednocześnie usprawnienie pracy Urzędu Miasta i jednostek gminy, jak szkoły, przedszkola, biblioteki, Szkolne Schronisko Młodzieżowe czy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

W tym roku "Cyfrowy Olsztyn" został wyróżniony także w konkursie Top Inwestycje Komunalne, organizowanym przez PortalSamorzadowy.pl.

[portal Cyfrowy Olsztyn]

Powróć do archiwum
Pogoda