Idź do treści strony
04.05.2021 14:12

Czekamy na zgłoszenia do konkursu recytatorskiego

To niezwykle popularne wydarzenie z bogatą historią. Chętni do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim mogą nadsyłać zgłoszenia do 16 maja.

Jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z poezją w naszym kraju. Niezmiennie nie brakuje chętnych, by zmierzyć się z materią recytacji, śpiewu, teatru, czyli - uogólniając - ze słowem.

- Wierzymy, że będzie to święto - przyznają organizatorzy z Towarzystwa Kultury Teatralnej. - Zawsze obecna w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim poezja objawi się w całym bogactwie, z nową siłą i w nowych, odkrywczych interpretacjach.

OKR jest imprezą dla amatorów – otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. W  konkursie nie mogą uczestniczyć studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni teatralnych i muzycznych oraz kierunku pedagogika muzyki/wychowanie muzyczne w wyższych uczelniach artystycznych i nieartystycznych.

Zmagania zostaną przeprowadzone w formie czterech turniejów: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz "Wywiedzione ze słowa". Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 maja (niedziela). W olsztyńskich eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział mieszkańcy 27 gmin naszego województwa. Szczegóły są na stronie współorganizatora konkursu - Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Finał rejonowy tej edycji OKR odbędzie się w Kamienicy Naujacka 23 maja (niedziela) o 11:00. Natomiast finał wojewódzki ma się odbyć do 15 czerwca.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się już 66. raz.

[informacje, regulamin, zgłoszenia]

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Pogodnie 10°C