Idź do treści strony
22.02.2021 14:42

Dbaj o siebie i innych

Dystans, dezynfekcja, maseczka - te słowa, przez wielu powtarzane jak mantra, teraz szczególnie muszą być dla nas wskazówką jak się zachowywać by zminimalizować ryzyko zakażenia.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ przypomina o zasadzie DDS i apeluje: Chroń siebie i swoich bliskich!

Sytuacja jest trudna, a jedyną możliwością żeby pokonać tę chorobę, zanim zostaniemy zaszczepieni, jest ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum i trzymanie reżimu sanitarnego. To fundamenty naszego bezpieczeństwa. Dbajmy o siebie i innych - apeluje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz -  Jesteśmy już zmęczeni obostrzeniami, izolacją społeczną, innym systemem pracy, opieki nad bliskimi czy nauką. Wszyscy marzymy o powrocie do normalności. Upatruję szansy na tę normalność w zintensyfikowaniu akcji szczepionkowej oraz właśnie dyscypliny w przestrzeganiu zaleceń – dodaje prezydent. 

Co zrobić jeśli zauważymy u siebie objawy choroby? NFZ podkreślaja, że nie wolno zwlekać z reakcją.

- Czujesz się źle, masz gorączkę, duszności, bóle mięśni i stawów? Nie zwlekaj, zgłoś się do lekarza rodzinnego. Coraz częściej lekceważymy pierwsze objawy choroby co w rezultacie skutkuje dłuższym procesem leczenia i powikłaniami - przypominają w komunikacie pracownicy służby zdrowia.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Częściowe zachmurzenie 4°C