Idź do treści strony
10.09.2021 12:05

Narodowy Dzień Sportu w Olsztynie

To tradycyjne święto miłośników aktywności fizycznej, ale skierowane także do tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. W sobotę (11 września) w Olsztynie odbędzie się kolejna odsłona Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, której jednym z najważniejszych punktów są bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.

Wielbiciele aktywnego trybu życia z Olsztyna będą mieli okazję wziąć udział w imprezach współorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Otwarty trening Slow Joggingu na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel odbędzie się między 11:00 a 13:00, natomiast trening piłki siatkowej "Siatkarska kariera zamiast komputera", który poprowadzi Akademia Siatkówki Kurian, zaplanowano od 10:00 do 12:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 311 przy ul. Kołobrzeska 9.

Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 15°C
Lekki deszcz 16°C