Idź do treści strony
07.10.2014 14:26

Festiwal filmowy BLUEBOX 2014

BlueBox2

Festiwal filmowy BLUEBOX pretenduje do miana najważniejszego krajowego przeglądu ruchomej grafiki komputerowej i efektów specjalnych  wykorzystywanych w filmach fabularnych, animowanych, reklamach, krótkich formach filmowych, czołówkach, videoklipach.

 

W festiwalu i imprezach towarzyszących mogą brać udział wszyscy zainteresowani filmem, grafiką komputerową i cyfrowym przetwarzaniem obrazu. Festiwal filmowy BLUEBOX odbędzie się w dniach 8 - 11 października 2014 roku w Olsztynie. Imprezy festiwalowe będą odbywały się na terenie całego miasta; warsztaty projekcje filmowe – Helios, Aquasfera, CEIK, wystawy i spotkania z twórcami - BWA,  Rynek Starego Miasta, sympozjum tematyczne we współpracy z Wydziałem Sztuki i Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

 

Zakończenie festiwalu połączone z koncertem muzyki filmowej w wykonaniu zespołu ILCANTO  - Filharmonia Warmińsko-Mazurska.

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach, projekcjach i spotkaniach ze znanymi artystami filmu, producentami, mistrzami grafiki komputerowej cieszącymi się uznaniem na światowym rynku.

 

W rywalizacji festiwalowej wezmą udział producenci filmowi, scenografowie, studia postprodukcyjne oraz graficy komputerowi z Polski, Czech, Węgier, Litwy.

 

W ramach festiwalu odbywają się cztery  konkursy:

  • konkurs filmów pełnometrażowych  z nagrodą GreenBox dla twórców najlepszej scenografii cyfrowej w filmie fabularnym
  • konkurs krótkich form filmowych;  reklamy, shorty, filmy krótkie, intro  z nagrodą RedBox  dla twórców najciekawszego efektu specjalnego w krótkiej formie filmowej
  • konkurs studiów postprodukcyjnych  z nagrodą  BlueBox ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej dla studia postprodukcyjnego za najciekawsze postprodukcyjne opracowanie obrazu i  dźwięku w filmie pełnometrażowym
  • konkurs filmów pełnometrażowych i krótkich form filmowych  z nagrodą WhiteBox  dla twórców najciekawszych efektów dźwiękowych.

 

Do konkursów  kwalifikują się  filmy fabularne i krótkie cyfrowe  formy filmowe
tj. reklamy, intra, shorty, pojedyncze efekty video/audio  powstałe po 1 stycznia 2012 roku. W konkursach biorą udział  utwory  zgłoszone przez studia post-produkcyjne, producentów filmowych, dystrybutorów  bądź twórców niezależnych w terminie do 15.09.2014. Zgłoszenie uznane jest za ważne jeżeli zostanie dokonane w wyznaczonym terminie na druku zgłoszenia dostępnym na stronie www.bluebox-festival.eu.  Do zgłoszenia należy załączyć płytę DVD z utworem. Zgłoszenie filmu lub krótkiej formy filmowej jest uznawane za równoznaczne z udzieleniem licencji na jego pokaz konkursowy. W przypadku, kiedy dystrybutor filmu nie wyraża zgody na bezpłatny pokaz konkursowy opłatę emisyjną pokrywa zgłaszający.

 

Uczestnicy konkursu mogą zgłosić :

  • do konkursu filmów pełnometrażowych jeden zestaw filmów fabularnych – max.2 filmy
  • do konkursu   krótkich form filmowych –  jeden zestaw  - max. 20 minut projekcji.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo kwalifikacji filmów do konkursu fabularnego i konkursu  krótkich cyfrowych form filmowych.

 

Zgłoszone do konkursu zestawy oceni jury złożone z przedstawicieli: środowiska filmowego krytyków sztuki i organizatorów.

 

Patronat: Urząd Miasta Olsztyna, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Olsztyna, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych,  MediaDesk Polska.

 

Organizatorzy: Studio MAGIC LAKE, Agencja reklamowa KAID, Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie, Studio Lightcraft.. 

 

Biuro Festiwalu:
Dyrektor  artystyczny Festiwalu:
Andrzej Wojnach – tel. kom. + 48  512-270-290
mail: bluebox@magiclake.eu

 

informacja pochodzi ze strony: www.uniwersytetradom.pl

Powróć do archiwum
Pogoda