Idź do treści strony
15.01.2020 11:26

Filmowo o robakach

Grafika promująca spotkanie

Rusza nowy cykl Miejskiego Ośrodka Kultury. Raz w miesiącu wielbiciele ambitnego kina powinni zajrzeć do Spichlerza na seans i dyskusję.

"Filmowy Spichlerz" to propozycja dla wszystkich, którzy kino traktują nie tylko jako rozrywkę, ale także pretekst do refleksji. Pierwsze spotkanie już w najbliższy czwartek (16 stycznia).

- W luźnej, nieformalnej atmosferze, przy kawie, herbacie i przekąsce, rozparci na fotelach, krzesłach, pufach i poduchach, będziemy oglądali, rozmawiali, dyskutowali, komentowali - zachęcają do udziału w cyklu wydarzeń jego organizatorzy. - Filmy będą poruszały aktualne problemy, ważne, nierzadko kontrowersyjne.

Pierwszy obraz, jaki będzie można obejrzeć, "Robaki" Andreasa Johnsena, będzie nawiązywać do - jak przekonują fachowcy - żywieniowej przyszłości. Są tanie w hodowli, odporne na warunki, wysokobiałkowe, a także, w opinii wielbicieli, smaczne.

Poza projekcją dyskusja z udziałem prof. Stanisława Czachorowskiego, biologa, entomologa, ekologa i popularyzatora nauki oraz Alicją i Tomaszem Derdoniami, właścicielami Kawiarni Moja. Na deser absolutny hit dla odważnych - ciastka z robakami!

Pierwsza odsłona "Filmowego Spichlerza" w czwartek (16 stycznia) o 18:00 w sali na III piętrze Spichlerza przy ul. Piastowskiej 13. Spotkania będą odbywać się w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Powróć do archiwum
Pogoda
Lekkie opady śniegu z deszczem 1°C
Śnieg z deszczem 1°C