Idź do treści strony
15.10.2012 14:44

"Graj muzyko, graj...”

Zbliża się kolejny koncert muzyki poważnej z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu pt. „Graj muzyko, graj...”, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 15 października w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Występ rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy, wstęp wolny.

 

Program koncertu:
W. A. Mozart – Aria Hrabiny z II aktu opery „Wesele Figara”
W. A. Mozart – duet Zerliny i Don Giovanniego z opery „Don Giovanni”
G. Rossini – Cavatina Figara z opery „Cyrulik sewilski”
Ch. Gounod – Aria Małgorzaty z opery „Faust”
Ch. Gounod – Aria Mercutio z opery „Romeo i Julia”
A. Dvořák – „Když mne stará matka” op. 55 nr 4
A. Dvořák – Prsten op. 32

I. Albeniz – Tango z suity „España” op. 165 nr 2
J. Lawina-Świętochowski – „Morze” – tango z operetki „Panna wodna”
E. Kálmán – Piosenka Boniego z operetki „Księżniczka czardasza”
E. Kálmán – Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka czardasza”
M. Leigh – Song Don Kichota z musicalu „Człowiek z La Manchy”
A. L. Webber – duet Raula i Christine z musicalu „Upiór w operze”
J. Offenbach – Aria ze śmiechem z operetki „Perichola”
N. Dostal – duet „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia”

Wykonawcy:
Natalia Krajewska-Kitowska – sopran
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na scenie zadebiutowała już jako licealistka w musicalu „Bal w operze” wg J. Tuwima (Teatr Polski w Bydgoszczy). W czasie studiów brała udział w licznych kocertach kameralnych, a także spektaklach operowych. Na scenie Opery Nova w Bydgoszczy debiutowała partią Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła w trakcie kursów mistrzowskich, prowadzonych przez: H. Łazarską, M. Rzepkę, K. Tyburowską, K. Dondalską. Artystka swoją pracę nad repertuarem udoskonala przez czynny udział w kursach interpretacji, m.in.: I Kurs Metodyczny Muzyki Dawnej w Bydgoszczy, Kurs Interpretacyjny Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy, III Letnia Akademia Śpiewu w Sopocie. W swoim repertuarze posiada zarówno partie i arie operowe i operetkowe, jak i arie oratoryjno-kantatowe oraz utwory kameralne. Bardzo chętnie wykonuje też repertuar musicalowy i filmowy. Prowadzi działalność artystyczną, uczestnicząc w projektach muzycznych w wielu ośrodkach kulturalnych w Polsce (min.: Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Cykl koncertów chopinowskich – Muzeum Miasta Gdyni, Pałac Opatów w Gdańsku, Teatr Miejski w Gdyni).

Krzysztof Bobrzecki – baryton
Jest absolwentem klasy śpiewu prof. Ryszarda Minkiewicza (Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku). Ukończył również Instytut Zarządzania i Marketingu na Politechnice Białostockiej. Swoje umiejętności wokalne doskonalił, biorąc udział w seminariach i kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Paula Eswooda, Ingrid Kremling, Bogdana Makala czy Urszulę Kryger. Ma na swym koncie nagrania płytowe. Jako solista brał udział festiwalach muzycznych, takich jak: Schlossfestspiele Schwerin (Niemcy), Moniuszkowski Festiwal Podlasia, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Występował m.in.: z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Zespołem Sierra Manta, Podlaską Orkiestrą Kameralną, Trio Con Fervore, Orkiestrą Barokową Filharmonii im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu, Orkiestrą Barokową Silva Rerum, Orkiestrą i Polskim Chórem Pokoju, Orkiestrą i Chórem Mucica Viva (Niemcy). W 2006 roku uczestniczył w przygotowaniach do światowej prapremiery opery T. Kasserna „The Comedy Of The Dumb Wife” (Leon). W kwietniu 2008 roku wykonywał partię tytułową w studenckiej inscenizacji „Don Giovanniego” W. A. Mozarta. Od kilku lat zapraszany jest do udziału w cyklu koncertowych wykonań oper w Bremie (Niemcy): w 2008 roku „Balu Maskowego” (Samuel), w 2009 roku „Mocy przeznaczenia” (Melitone, Chirurg), w 2011 roku w „Opowieściach Hoffmanna” (Crespel, Schlemil, Luther). W 2011 roku brał udział w prawykonaniu opery J. M. Wieczorka „Jan z Kolna”. W tym samym roku uczestniczył w pierwszym wykonaniu odnalezionej po latach „Pasji Gdańskiej” G. P. Telemanna, wykonując partię Jezusa. Innym obszarem zainteresowań i działalności Krzysztofa Bobrzeckiego jest teatr. Jako członek studenckiego Koła Naukowego Teatru uczestniczył w przedstawieniach wystawianych na deskach sceny Malarnia Teatru Wybrzeże. Wielokrotnie pełnił również funkcję asystenta reżysera w spektaklach dramatycznych i operowych, realizowanych na Akademii Muzycznej w Gdańsku, m.in.: „Love story” E. Segala (reż. G. Chrapkiewicz), „I like Chopin” C. Harasimowicza (reż. G. Chrapkiewicz), „The Old Maid and The Thief”  G. C. Menottiego (reż. D. Kolak), „Potajemne małżeństwo” D. Cimarosy (reż. D. Kolak). Od 2008 roku pełni funkcję asystenta w klasie śpiewu prof. R. Minkiewicza w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Anna Mikolon – fortepian
Laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi, Konkursu o Stypendium Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, Konkursu o Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka oraz Konkursu Solfeżowego Szkół Muzycznych II st. Uczestniczka Mistrzowskich Kursów Pianistycznych w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Studia pianistyczne ukończyła w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza.  Staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Doktorat w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Przez 11 lat związana z Operą Bałtycką (ok. 1000 prób, 180 spektakli jako muzyk orkiestrowy, 42 opery w repertuarze, Nagroda POB za realizację opery „Rosenkavalier” R. Straussa). Współpracowała z Teatrem w Ingolstadt, realizowała „Gwałt na Lukrecji” B. Brittena dla TV Mezzo. Zatrudniona w Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu (2 Nagrody Dyrektora ZSM) oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczy w konkursach wokalnych (7 wyróżnień dla pianisty). Jako kameralistka współpracuje również z instrumentalistami. Pianista podczas kursów mistrzowskich: prof. Urszuli Kryger, prof. Jadwigi Rappe, prof. Bożeny Harasimowicz, prof. Ryszarda Minkiewicza, prof. Paula Esswooda, prof. Claudio Desderiego, dr Izabeli Kłosińskiej, dr Katarzyny Dondalskiej, dr Marka Rzepki, Andre Orlowitza, Agaty Savy, dr Wojciecha Mrozka. Ma w swoim dorobku nagrania pieśni F. Chopina i S. Moniuszki z Kazimierzem Sergielem, solo fortepianowe  w operze „Rosenkavalier” R. Straussa z orkiestrą POB, pieśni R. Kłoczko, pieśni B. Brittena (habilitacja Moniki Fedyk), pieśni V. Belliniego i G. Verdiego (doktorat Piotra Lempy), pieśni M. K. Ogińskiego, utwory kameralne J. Bruzdowicz (doktorat Liliany  Górskiej), utwory solowe i kameralne D. Szostakowicza. Od 1999 roku współpracuje z Teatrem Otwartym, uczestnicząc w takich festiwalach, jak Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża i Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie, a od 2009 roku z Impressio art management B. Harasimowicz.

Powróć do archiwum
Pogoda