I Festiwal Baśni
Od dziś mieszkańcy Olsztyna mogą uczestniczyć w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury I Festiwalu „Nie za górami, nie za lasami”. Wydarzenia festiwalowe potrwają do niedzieli 17 stycznia. Zapraszamy do Kamienicy Naujacka.
I Festiwal Baśni „Nie za górami, nie za lasami”
15 stycznia (piątek), Kamienica Naujacka MOK 18.00 Baju Baj Patataj - spotkanie z Markiem Samselskim Marek Samselski - olsztynian, podróżnik i publicysta, jest autorem felietonów, opowiadań, piosenek i współautorem książki „Baju Baj Patataj” pełnej zabawnych dziecięcych rymowanek
16 stycznia (sobota), Kamienica Naujacka MOK
16.00 Jak wygląda wiatr? - koncert nie tylko dla dzieci. W czasie koncertu poezji śpiewanej dla najmłodszych wystąpią: Ania Broda (śpiew), Magda Niedźwiedź (wiolonczela), Łukasz Złakowski (pianino) i Witold Broda (instrumenty perkusyjne). Po występie wspólne śpiewanie.
18.00 Spotkanie z Edwardem Lutczynem, artystą plastykiem znanym z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów, zarówno dla najmłodszych, jak i do dorosłych.
17 stycznia (niedziela), Kamienica Naujacka MOK
12.00 Bajanie – ilustrowanie - warsztaty plastyczne dla dzieci Prowadzenie: Małgorzata Bieńkowska, Krystyna Lipka-Sztarbałło i Lidia Głażewska-Dańko
15.00 Obrazki z książek - wernisaż wystawy dla dzieci Wystawa ilustracji książkowych, które zdobyły nagrody w dziedzinie literatury i grafiki książkowej dla dzieci i młodzieży w konkursie „Książka Roku 2009. Nagrody te przyznawane są przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych - Polską Sekcję IBBY. Ponadto w czasie wystawy swe ilustracje książkowe zaprezentują Małgorzata Bieńkowska, Krystyna Lipka-Sztarbałło i Lidia Głażewska-Dańko. Po wernisażu - bajkowe zwiedzanie Kamienicy.
16.00 Bajka z muzyką na żywo w wykonaniu opowiadaczy ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”
„Grupa Studnia O." to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy bajek, którzy czerpią swe opowieści z różnorodnej tradycji literatury ustnej: bajek i baśni, mitów i eposów z różnych kultur, tworzą też historie autorskie.
Powróć do archiwum