Idź do treści strony
23.06.2021 12:12

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

Od najbliższego poniedziałku (28 czerwca) na terenie Olsztyna prowadzona będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Za przedsięwzięcie, które potrwa do 4 września będzie odpowiadać Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z Ustronia.

Podczas inwentaryzacji pracownicy firmy Eko-precyzja, posiadający stosowne upoważnienia, sporządzać będą ankietę, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc pracownikom firmy podczas wykonywanych prac w zakresie udzielania informacji.

Zarządcy obiektów, w których występują ukryte formy azbestu, prosimy o zgłoszenie tego faktu w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna lub bezpośrednio do firmy Eko-precyzja, elektronicznie: e-mail: biuro@eko-precyzja.eu, telefonicznie: +48 694 025 853 lub poprzez wypełnienie ankiety online.

Przeprowadzona inwentaryzacja pozwoli na precyzyjne określenie ilości wyrobów zawierających azbest, które występują na terenie gminy oraz ewentualne wprowadzenie zmian w zasadach udzielania dotacji na usunięcie azbestu.

Powróć do archiwum
Pogoda
Czyste niebo 17°C
Czyste niebo 26°C