Idź do treści strony
19.01.2023 12:17

Jest plan rekrutacji do przedszkoli i podstawówek

Wielkimi krotkami zbliża się rozpoczęcie naboru do olsztyńskich placówek oświatowych. Znamy już harmonogram postępowania.

Prezydent Olsztyna określił terminy postępowań rekrutacyjnego oraz uzupełniającego do przedszkoli oraz I klas szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna.

Postępowanie dotyczące przyjęć do przedszkoli zacznie się na początku marca. Wnioski oraz wymagane dokumenty będzie można składać między 2 a 16 marca. Listy kandydatów zakwalifikowany oraz niezakwalifikowanych - po zakończeniu prac przez komisję rekrutacyjna - poznamy 12 kwietnia.

Między 13 a 19 kwietnia rodzice będą mogli potwierdzić wolę przyjęcia do przedszkola. Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych poznamy 20 kwietnia.

W przypadku I  klas szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna postępowanie zacznie się 6 marca. Od tego dnia do 17 marca rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie do placówki wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów.

Później te dokumenty zostaną przeanalizowane przez komisję rekrutacyjną. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana 24 marca. Natomiast - po potwierdzeniu przez rodziców woli przyjęcia dziecka do szkoły - ostateczne listy zostaną podane do publicznej wiadomości 31 marca.

Postępowania uzupełniające zarówno w przypadku przedszkoli, jak i szkół podstawowych są zaplanowane na II połowę wakacji.

W klasach I szkół podstawowych zaplanowano 1752 miejsca. W przypadku przedszkoli ich liczba będzie znana po tym, gdy rodzice złożą deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Powróć do archiwum
Pogoda