Idź do treści strony
23.08.2022 14:49

Kolejny etap budowy centrum szermierki

Coraz bardziej zaawansowane prace przy sportowym obiekcie powstającym przy Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny. Właśnie został wmurowany kamień węgielny.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej to inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny. Powstaje przy ul. Wyszyńskiego, między dyskontem spożywczym a pobliskim kościołem.

Katolicki Zespół Edukacyjny współdziała z Uczniowskim Klubem Sportowym Hajduczek Olsztyn, który odnosi spore sukcesy na szermierczych planszach, poza tym z Uczniowskim Klubem Szachowym Kopernik oraz z AZS UWM, który prowadzi zajęcia z tenisa stołowego. W starania o powstanie obiektu włączył się Polski Związek Szermierczy, a dzięki temu inwestycja została uznana za strategiczną  przez restort sportu i turystyki.

- Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Olsztyn wzbogaci się o kolejny obiekt - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego upamiętni budowę tego potrzebnego miastu centrum sportowego.

W obiekcie znajdzie się dziewięć plansz szermierczych do przeprowadzania treningów i rozgrywania turniejów, poza tym - na wyższej kondygnacji będzie - sala m.in. z boiskiem do siatkówki, koszykówki, tenisa czy badmintona. Dodatkowo, na kolejnym piętrze, ma się znaleźć zgodna z wymaganiami olimpijskimi sala tenisa stołowego.

W tym roku Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie obchodzi 25-działalności. W sumie w placówkach uczy się ponad sześciuset uczniów.

[galeria zdjęć]

Powróć do archiwum
Pogoda