Idź do treści strony
02.09.2022 13:31

Komunikacją do Gietrzwałdu

Już w następną niedzielę (11 września) w podolsztyńskim Gietrzwałdzie odbędą się uroczystości odpustowe. Na miejsce dojechać oraz wrócić stamtąd będzie można komunikacją zbiorową.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu uruchomi dwie linie specjalne - G-1 oraz G-2. Pierwsza będzie kursować do Gietrzwałdu z Dworca Głównego, natomiast druga z tymczasowej pętli na Pieczewie.

Bilet na przejazd w jedną stronę będzie kosztować 8 zł - należy skasować dwa jednorazowe bilety po 4 zł każdy. W przypadku ulgowych koszt przejazdu to 4 zł (dwa bilety ulgowe po 2 zł lub jeden normalny po 4 zł).

- Na linii specjalnej nie obowiązują bilety okresowe, w tym m.in. miesięczne czy 24-godzinne, ani darmowe przejazdy dla osób powyżej 70. roku życia - mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w bilety na przejazd. W dniu odpustu sprzedaż prowadzona będzie wyłącznie w biletomatach, w których obowiązuje płatność tylko kartą.

Uprawnienia do przejazdów bezpłatnych przysługują osobom korzystającym z ulg ustawowych przy przejazdach środkami komunikacji publicznej, czyli inwalidom wojennym i wojskowym, osobom represjonowanym mającym prawdo renty inwalidy wojennego, dzieciom w wieku do 4 lat.

[ulgi na trasie z Olsztyna do Gietrzwałdu] [rozkład jazdy]

Powróć do archiwum
Pogoda