Idź do treści strony
26.10.2020 13:15

Komunikacja miejska i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Logo ZDZiT

Aż do 8 listopada w tym roku obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu w pobliżu olsztyńskich nekropolii. W tym czasie wzmocnione będą też linie autobusowe dojeżdżające w pobliże cmentarzy.

Pierwsze zmiany już zostały wprowadzone. Dotyczą przede wszystkim częstotliwości kursowania autobusów i wprowadzenia specjalnych linii. Modyfikacje dotyczące organizacji ruchu objęły też duży parking przy cmentarzu w Dywitach.

Jedną z najważniejszych zmian jest częstotliwość kursowania autobusów. Do piątku (30 października) co kwadrans będą odjeżdżać linie nr 116 oraz 117 i 126.

Największe zmiany zajdą w sobotę i niedzielę (31 października-1 listopada). Część linii, które dowożą pasażerów w pobliże nekropolii (Dywity: 117, 126, C17, C26, C36; Poprzeczna: 116, C11, C16) w zależności od pory będą odjeżdżać z przystanków co 10-15-20 minut. Specjalny rozkład i częstsze kursowanie niektórych linii zostaną utrzymane także w kolejnym tygodniu (do 8 listopada).

Na zmiany muszą być gotowi także kierowcy, którzy zechcą dotrzeć w pobliże nekropolii własnymi pojazdami. Organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać od wieczornych godzin w piątek (31 października) i będzie ważna do wczesny porannych w poniedziałek (2 listopada) jest zbieżna z tą wprowadzaną w minionych latach.

Najważniejsze zmiany:
* ulica Wadąska stanie się jednokierunkową (od al. Wojska Polskiego w kierunku Kieźlin);
* od ulicy Jagiellońskiej (Kieźlin) będą mogły jechać jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery;
* ulica Cicha zostanie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem komunikacji miejskiej, TAXI, służb miejskich i mieszkańców);
* ulica Bydgoska na odcinku od Jagiellońskiej do Rataja będzie jednokierunkowa.

Szczegóły zmian, jakie będą wprowadzane w różnym zakresie do 8 listopada są w prezentacji.

[szczegóły zmian - prezentacja] [organizacja komunikacji miejskiej] [schemat linii autobusowych]

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 15°C
Lekki deszcz 16°C