Idź do treści strony
04.05.2022 14:43

Konsultujemy strategię rozwoju Olsztyna - II etap

Trwają prace nad przygotowaniem jednego z najważniejszych dokumentów związanych z funkcjonowaniem miasta. Jest już gotowy projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+". Dyskusja nad propozycją odbędzie się 18 maja w Zajezdni Trolejbusowej.

Drogie Olsztynianki,
Drodzy Olsztyniacy,
Szanowni Państwo,

Oddajemy do Waszych rąk projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+", najważniejszy dla naszego Miasta dokument strategiczny, określający zasady prowadzenia polityki rozwoju Olsztyna.

Projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+" powstaje w modelu partycypacyjno-eksperckim, co oznacza, że jest tworzony wspólnie z obywatelkami i obywatelami naszego Miasta, przy wsparciu merytorycznym specjalistów i praktyków.

Zgodnie z harmonogramem, przyjętym przez Radę Miasta Olsztyna, wypracowanie projektu Strategii  jest poddawane dwuetapowym konsultacjom społecznym. Rozpoczynamy drugi etap konsultacji społecznych, zapraszając do udziału w nim mieszkańców i mieszkanki Olsztyna, a także partnerów społecznych, gospodarczych i instytucjonalnych.

Szczegóły dotychczas przeprowadzonego procesu opracowania projektu Strategii zawierają raporty z I etapu konsultacji społecznych, z którymi można zapoznać się na stronie: www.konsultacje.olsztyn.eu. Na stronie znajduje się także projekt Strategii, o którym będziemy dyskutować.

Zapraszamy do zapoznania się z konsultowanym projektem Strategii i wspólnej dyskusji!

Spotkanie rozpoczynające konsultacje odbędzie się w Zajezdni Trolejbusowej - ul. R. Knosały 3B (Park Centralny) w dniu 18 maja 2022 r. o godz. 17.00.

Prezydent Olsztyna
Piotr Grzymowicz

Powróć do archiwum
Pogoda